Вторник, 16 Декември 2014 17:54

Петнадесет състезатели и седем треньори са номинирани за "Спортист и треньор на 2014 г.” в община Смолян Избрана

Написана от
Оценете
(0 гласа)

Петнадесет състезатели  и седем треньори са номинирани за "Спортист и треньор на 2014 г.” в община Смолян 

 

Петнадесет състезатели от шест клуба и седем треньори са номинирани за „Спортист и треньор на 2014 г.” в община Смолян, съобщи Даниела Керкелова, гл.експерт „Спортни дейности”. Предложенията са направени от спортните клубове, които попълват по една анкетна карта за спортист и треньор. До 16 декември т.г. върви подреждането до 10-о място при състезателите и до 3-о място при треньорите. Тогава приключва и срокът за попълването на анкетните карти.

Комисия от община Смолян, със заповед на Кмета, изготвя писма до спортните клубове за предложения на състезатели и треньори за включването им в анкетата на община Смолян за „Спортист и треньор на 2014 година”. Изготвя се регламент за провеждане на гласуването, прави се анализ на резултатите от анкетата. Съставя се и протокол с получилите най-много точки от номинациите в категориите „Спортист на годината” и „Треньор на годината” , обясни процедурата Керкелова.
Официалната церемония по награждаването на „Спортист и треньор на 2014 г.” ще се проведе на 18 декември /четвъртък/ от 14:00 часа в Сесийната зала на община Смолян. 
 

Пресцентър на община Смолян
 

НОМИНАЦИ ОТ СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ
ЗА „СПОРТИСТ НА 2014 ГОДИНА НА ОБЩИНА СМОЛЯН”
1. Сноуборд клуб към Сдружение „Свободно европейско общество”
• Константин Бончев Славов – 15 г., състезател в националния отбор по сноуборд свободен стил, носител на купа „Надежди” на БФС в дисциплината Сноуборд свободен стил – момчета, 22 в ранглистата на Световната федерация по сноуборд – момчета. 

2. Спортен клуб „Фен 85” - клуб по спортни танци
• Петър Сидеров и Райна Димитрова - юноши старша възраст
– Титла на Държавно първенство 1- о място Шампиони на България при юноши старша възраст, Шест 1-ви и едно 2-ро място на републикански състезания за същата възрастова група.

3. Спортен клуб по ориентиране „Карлък”
• Виктория Бойкова - девойки до 20 години.
- Първенство на Югоизточна Европа (Балканско първенство):
- 1 място, златен медал – щафета, 4 място – средна дистанция, 5 място – спринт, 6 място – дълга дистанция.
- Държавно първенство – девойки до 20 години
2 място – спринт, 4 място – щафета, 5 място – средна дистанция. 
Член на националния отбор по ориентиране на България за 2014 г.
• Микаела Витанова – девойка до 20 години 
- Държавно първенство – девойки до 20 години: 4 място – щафета, 5 място – дълга дистанция, 6 място – спринт.
Член на националния отбор по ориентиране на България за девойки старша възраст.
• Настя Томашова – девойки до 20 години 
- Държавно първенство - 4 място - щафета

4. Спортен клуб по карате - Шинкиокушин „Смолян”
• Джамал Кускусчиев – юноша
- Златен медал в категорията си на Международен турнир „Купа Черно море” - Бургас 
• Кадир Сали – момчета
– сребърен медал, от Републиканския турнир до 14 години – „Купа Пазарджик” – проведен на 25.10.2014 г.
• Крум Красин - момчета
– бронзов медал от Републиканския турнир до 14 години – „Купа Пазарджик” – проведен на 25.10.2014 г. 
• Явор Цанков – момчета 
– бронзов медал, от Републиканския турнир до 14 години – „Купа Пазарджик” – проведен на 25.10.2014 г. 
5. Ски клуб „Родопа” 
• Васил Червенков – момчета 
- 13 място в Ранглистата на БФС – за 2014 г, възрастова група - момчета до 12 години за 2014 г.
• Костадина Манолевска – момичета 
- 10 място в Ранглистата на БФС за 2014 г., възрастова група – момичета до 8 години.
6. Спортен клуб по вдигане на тежести „Родопа”
• Милка Манева – жени
– 6 място на Световно първенство за жени в категория до 69 кг. за 2014 г., проведено в гр. Алмати, Казахстан - за 2014 г 
- 2 място на Европейското първенство за жени в категория до 69 кг., проведено в гр. Тел Авив, Израел - 2014 г.
- Републикански шампион за жени в категория до 69 килограма за 2014 г.
• Златомир Ковачев – момчета 
– Републикански шампион за момчета за 2014 г.
- 8 място на Международен турнир в гр. Баку, Азербайджан – 2014 г.
• Радослав Симов – момчета
– 6 място на Републиканско място за момчета - 2014 г.
- 10 място на Международен турнир в гр. Баку, Азербайджан – 2014 г. 
• Христо Димитров – кадети
- 6 място – на Републиканско първенство за кадети – 2014 г.

НОМИНАЦИ ОТ СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ
ЗА „ТРЕНЬОР НА 2014 ГОДИНАНА ОБЩИНА СМОЛЯН”
1. Тодор Стефанов Белаков – треньор в Сноуборд клуб и личен треньор на К. Славов за сезон 2013/2014г
2. Васил Кондаклиев – старши треньор в СК „Фен 85” и на двойката състезатели П. Сидеров и Р. Димитрова 
3. Сенсей Здравко Младенов – ІІІ дан, треньор на Спортен клуб Шинкиокушин- Смолян, и личен треньор на номинираните състезателите: К. Сали, Д. Кускусчиев, Я. Цанков, К. Красин.
4. Лазар Иванков – треньор в Ски клуб „Родопа” и личен треньор на номинираните състезателите: В. Червенаков и К. Манолевска.
5. Костадин Грозданов – треньор в Спортен клуб по вдигане на тежести „Родопа” и личен треньор на номинираната състезателка М. Манева
6. Величко Чолаков – треньор в Спортен клуб по вдигане на тежести „Родопа” и личен треньор на номинираните състезатели: З. Ковачев, Р. Симов и Хр. Димитров.
7. Георги Захариев Иванов – треньор в Спортен клуб по ориентиране „Карлък” и личен треньор на номинираните състезателки В. Бойкова, М. Витанова, Н. Томашова.

Последно променена в Вторник, 16 Декември 2014 17:55
rodopinews

Сайт за Новините в Родопите, такива каквито са !

www.rodopinews.com
Влезте, за да коментирате