Четвъртък, 22 Декември 2016 10:02

16 състезатели и шестима треньори са номинирани за „Спортист и треньор на 2016 г.” на община Смолян

Написана от
Оценете
(0 гласа)

16  състезатели и шестима треньори са номинирани за „Спортист и треньор на 2016 г.” на община Смолян

 

Официалната церемония по награждаването ще се проведе на 22 декември /четвъртък/ от 14:00 часа в Сесийната зала на община Смолян.

16  състезатели от шест клуба и шестима треньори са номинирани за „Спортист и треньор на 2016 г.” на община Смолян, съобщи Даниела Керкелова, гл.експерт „Спортни дейности”. Предложенията са направени от спортните клубове, които попълват по една анкетна карта за спортист и треньор. Комисия от община Смолян, със заповед на Кмета, изготвя писма до спортните клубове за предложения на състезатели и треньори за включването им в анкетата на община Смолян за „Спортист и треньор на 2016 година”. Изготвя се регламент за провеждане на гласуването, прави се анализ на резултатите от анкетата. Съставя се и протокол с получилите най-много точки от номинациите в категориите „Спортист на годината” и „Треньор на годината” , обясни процедурата Керкелова.

Официалната церемония по награждаването на „Спортист и треньор на 2016 г.” ще се проведе на 22 декември /четвъртък/ от 14:00 часа в Сесийната зала на община Смолян.

Пресцентър на община Смолян

НОМИНАЦИ ОТ СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ

ЗА СПОРТИСТ НА  2016 ГОДИНА НА ОБЩИНА СМОЛЯН

1.       Спортен клуб по волейбол „Родопа Смолян“ – гр. Смолян

•         Александра Костадинова – възрастова група деца - момичета до 13 г.

-         ІІ-ро  място на Републиканско първенство с отбора на СКВ „Родопа Смолян“, при възрастова група момичета до 13 г.;

-         Индивидуална награда за най-комплексен състезател.

•         Антон Станчев – възрастова група деца - момчета до 13 г.

-         ІV място на Републиканското първенство с отбора на СКВ „Родопа Смолян“, при възрастова група момчета до 13 г.

2.       Спортен клуб по вдигане на тежести „Родопа” – гр. Смолян

•         Златомир Ковачев – възрастова група кадети до 17 г.

-         І-во място на Държавното лично първенство за кадети, в категория до 85 кг., провело се

в гр. Хасково

-         І-во място на Държавно отборно първенство за кадети в категория до 85 кг. в гр. Асеновград .

-         Същият е включен в Националният отбор на България до 17 г., Ковачев ще взема участие на Световната купа в град Баку, Азербайджан, от 20 до 23 декември 2016 г., във възрастова група кадети.

•         Радостин Юриев Симов - възрастова група кадети до 15 г.

-         І-во място на Държавно лично първенство в категория до 69 кг. в гр. Хасково - кадети до 15 г.,

-         І-во място на Държавно отборно първенство в категория до 69 кг. в гр. Асеновград - кадети до 15 г.,

•         Пламен Веселинов Косов - възрастова група кадети до 15 г.

-         ІІІ-то място на Държавно лично първенство в категория до 85 кг. в гр. Хасково - кадети до 15г.,

•         Сребрин Стефанов Райчев – възрастова група деца - момчета до 13 г.

-         І-во място на Държавно лично първенство в категория до 40 кг. в гр. Хасково -деца до 13 г.,

-         І-во място на Държавно отборно първенство 1–ви кръг, в категория до 40 кг. в гр. Асеновград - деца до 13 г.,

-         І-во място на Държавно отборно първенство 2-ри кръг, в категория до 40 кг. в гр. Сопот- деца до 13 г.,

•         Стефан Георгиев Райчев – възрастова група деца - момчета до 13 г.

-         ІІ-ро място на Държавно отборно първенство 2-ри кръг,  в категория до 35 кг. в гр. Сопот- деца до 13 г.;

-         ІІІ-ро място на Държавно лично първенство в категория до 35 кг. в гр. Хасково -деца до 13 г.,

•         Павел Иванов Рабаджийски – възрастова група мъже

-         І-во място на Държавно лично първенство в категория до 94 кг. в гр. Хасково – възрастова група мъже;

-         ІІ-ро място на Държавно отборно първенство 2-ри кръг, в категория до 94 кг. в гр. Сопот - възрастова група мъже.

3.       Спортен клуб по карате Шинкиокушин „Смолян”

•         Явор Цанков – възрастова група деца - момчета до 14 години

-         І-во място златен медал, от Националното първенство по карате Шинкиокошин

          проведено през месец април 2016 г. в гр. Пловдив.

•         Таня Щерева – Състезател в националния отбор на България, взела участие в

          Европейското първенство по карате Шинкиокошин, провело се на 25-26 април в зала „Армеец Арена“, гр. София

4.       Спортен клуб по плуване „Смолян”

•         Анна – Мария Томова Станчева – възрастова група деца - момичета до 10 г.

– ІІІ-то място - бронзов медал в дисциплината 50 м. бътерфлай на турнира „Цветница“ , провел се през месец май 2016 г.в гр. София;

-         16 м. на Националният шампионат провел се през месец юни 2016 г. в гр. Варна, в

          дисциплината 50 м. бътерфлай – при 240 участника в тази дисциплина.

5.       Ски клуб „Родопа”

•         Васил Червенаков – възрастова група момчета до 14 г.

-         V-то място на Държавното първенство в дисциплината Слалом – 19.3.16г., гр. Банско;

-         V-то място на Купа „Капи“  в дисциплината Слалом – 29.01.2016 г., гр. Банскол

6.       Ски клуб „Пампорово”

•         Марио Дафов – възрастова група момчета до 14 г.

-         ІІ-ро място на Купа „PIBA“, в дисциплината Гигантски слалом – 22.03.2016 г., гр. Банско;

-         ІІІ-то място на Държавно първенство в дисциплината Гигантски слалом – 17.3.16г., гр. Банско;

-         ІІ-ро място на Купа „Пирин“, в дисциплината Слалом – 25.02.2016 г., гр. Банско;

-         ІІ-ро място на Купа „Пампорово“, в дисциплината Гигантски слалом – 8.03.2016 г., к.к Пампорово;

-         ІІ-ро място на Купа „Пампорово“, в дисциплината Слалом – 9.03.2016 г., к.к Пампорово;

-         ІІ-ро място на Купа „Капи“, в дисциплината Слалом – 28.01.2016 г., гр. Банско;

-         ІІІ-то място на Купа „Капи“, в дисциплината Гигантски Слалом – 28.01.2016 г., гр. Банско;

-         ІІІ-то място на Купа „Пирин“, в дисциплината Гигантски Слалом – 24.02.2016 г., гр. Банско.

•         Борислава Сакалиева – възрастова група момичета до 14 г.

-         ІІІ-то място на Държавно първенство в дисциплината Гигантски слалом – 17.3.2016 г., гр. Банско;

-         ІІІ-то място на Държавно първенство в дисциплината Супер G – 18.3.2016 г., гр. Банско;

-         ІІ-ро място на Купа „Пирин“, в дисциплината Слалом – 25.02.2016 г., гр. Банско;

-         ІІІ-то място на Купа „Пирин“, в дисциплината Гигантски слалом – 25.02.2016 г., гр. Банско;

-         ІІІ-то място на Купа „Пампорово“, в дисциплината Слалом – 9.03.2016 г., к.к Пампорово;

-         ІІІ-то място на Купа „Самоков“, в дисциплината Слалом – 24.03.2016 г., к.к Боровец;

•         Илия Костов – възрастова група момчета до 12 г.  

-         І-во място на Купа „Еко хотел“Здравец“ в дисциплината Гигантски слалом – 16.02.2016 г., Парк „Родопи“;

-         ІІ-ро място на Купа „Пампорово Джуниър“, в дисциплината Гигантски слалом – 10.03.2016 г., к.к Пампорово;

-         ІІ-ро място на Купа „Витоша Ски“, в дисциплината Гигантски слалом – 11.03.2016 г., к.к Пампорово;

-         ІІІ-то място на Купа „Чам Курия“, в дисциплината Гигантски слалом – 18.03.2016 г., к.к Боровец;

•         Камен Петров – участник във възрастови групи при юноши до 20 г. и мъже, състезател по сноуборд към СК „Пампорово

-         ДП - 3 м. SB BA (Биг еър - официални резултати - сноуборд мъже) - Банско, 2.04.2016 г.;

-         ДП - 2 м. - SB BA (Биг еър - официални резултати - сноуборд юноши) - Банско, 2.04.2016 г.;

-         ДП - 4 м. - паралелен гигантски слалом - Банско, 30.03.2016 г.;

-         ДП - 5 м. - паралелен слалом - Банско, 31.03.2016 г.;

-         ДП - 6 м. - сноуборд крос - юноши до 20 г.- Банско, 28.03.2016 г.;

-         ДП - 6 м. -  SBS (официални резултати - сноуборд юноши) - Банско, 1.04.2016 г.;

НОМИНАЦИ ОТ СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ

ЗА ТРЕНЬОР НА  2016 ГОДИНАНА НА ОБЩИНА СМОЛЯН

1. Апостол Илчев – треньор в Спортен клуб по волейбол „Родопа Смолян“ на възрастова група момичета до 13 г., завоювали ІІ-ро място на Републиканското първенство през 2016 г. Треньор на номинираната състезателка – Александра Костадинова.

2.  Цветан Дилов – треньор в Спортен клуб по волейбол „Родопа Смолян“ на възрастова група момчета до 13 г., завоювали ІV-то място на Републиканското първенство през 2016 г. Треньор на номинираният състезател Антон Станчев.

3. Величко Чолаков – треньор в Спортен клуб по вдигане на тежести „Родопа” – гр. Смолян и личен треньор на номинираните състезатели: Златомир Ковачев, Радостин Симов, Пламен Косов, Сребрин Райчев, Стефан Райчев, Павел Рабаджийски.

4. Сенсей Здравко Младенов – ІІІ дан, треньор на Спортен клуб по карате Шинкиокушин „Смолян“ – гр. Смолян, и личен треньор на номинираните състезателите: Явор Цанов и Таня Щерева.

5. Екатерина Сашкова Соколова – треньор в Спортен клуб по плуване „Смолян”  гр. Смолян и личен треньор на номинираната състезателка Анна-Мария Станчева.

6. Атанас Петров Жисов - треньор в Ски клуб „Пампорово” - Смолян и личен треньор на номинираните състезатели: Борислава Сакалиева, Марио Дафов, Илия Костов Иво Петров и Камен Петров.

Забележка:

* Номинираните спортисти и треньори са подредени по ред на подаване от Спортните клубове в Община Смолян

* Всеки Спортен клуб има право да попълни по една анкетна карта за „Спортист и Треньор на Община Смолян за 2016 г.

Последно променена в Четвъртък, 22 Декември 2016 10:02
rodopinews

Сайт за Новините в Родопите, такива каквито са !

www.rodopinews.com
Влезте, за да коментирате