Понеделник, 12 Юни 2017 15:59

Шампионска титла и бронз за учениците на ОУ „Иван Вазов“ по волейбол Избрана

Написана от

Шампионска титла и бронз за учениците на ОУ „Иван Вазов“ по волейбол

Отборът на ОУ „Иван Вазов" - Смолян са републикански шампиони по волейбол за момичета 5-7 клас. Тимът спечели финалните надпревари, на които Смолян бе домакин и се окичи със златните медали от ученическите републикански игри за тази година.

На второ място са представителите на Видин, следвани от учениците на Русе и Пазарджик.

Надпреварите в Смолян се проведоха от 8 до 11 юни в Спортна зала Смолян. Организатори на надпреварите бяха Българската асоциация спорт за учащи, Община Смолян и с финансовото съдействие на Министерството на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта. В състезанията участваха общо 10 отбора.

Същевременно момчетата отново във възрастова група 5-7 клас, спечелиха бронзовите медали в републиканското първенство за ученици, които се проведоха миналата седмица в Разград. Шампиони станаха възпитаниците на ОУ“П.Р.Славейков“- Кърджали, а втори са учениците на ОУ“Панайот Хитов“-Сливен.